JAK NA BOLEST HLAVY – program pro dospělé

 

Tak jako jsme každý jedinečný, tak stejně jedinečná je i naše bolest hlavy. Proto je pro Vás tak důležité dokonale poznat právě tu svoji bolest hlavy a dle toho si nastavit svůj vlastní plán jak snížit výskyt svých bolestí hlavy ve svém životě.

Tento ebook proto slouží k tomu, abyste se naučili aktivně pracovat se svojí bolestí hlavy, četli lépe signály svého těla, naučili se rozpoznat spouštěče Vaší bolesti hlavy a naučili se s nimi pracovat a eliminovat je ze svého života.

Ebook má dvě části a pracovní sešit. V první části se dozvíte veškeré informace o bolestech hlavy, které potřebujete znát. Jaké jsou typy bolestí hlavy, jak probíhá ataka, na co si dát pozor, jaké jsou současné možnosti vyšetření a léčby. Jsou zde shrnuté i varovné příznaky u bolestí hlavy, které jsou důvodem k lékařskému vyšetření a není je radno podceňovat. Druhá část ebooku je nejobsáhlejší a zde jsou vysvětleny nefarmakologické přístupy jak z dlouhodobého hlediska - co dělat aby hlava bolela čím dál méně, tak i z krátkodobého hlediska - tedy co dělat když už hlavy zabolí. Příloha obsahuje tabulky a škály týkající se bolestí hlavy. Pracovní sešit slouží k zapisování (čistě dobrovolnému), je zde systém otázek, které Vás mohou blíže navést a rovněž tabulky k zapisování. Je jen na Vás jak s ebookem naložíte, lze ho "pouze" přečíst a i tak získáte spoustu informací, nebo můžete i více pracovat, zapisovat do pracovního sešitu či příloh a udělat si v bolestech hlavy jasno.

Ebook je zaměřený na nefarmakologické postupy, tedy jak zvládnout bolest hlavy bez pomocí léků. Jejich užívání však nevylučuje ani nezakazuje, naopak při zavedení principů do svého života může vést k postupnému snížení potřeby léků proti bolestem hlavy.

Ebook neslibuje a ani nemůže slíbit „zázračné vyléčení“. Zejména migréna je chronické celoživotní onemocnění. Provede Vás však návody a postupy tak, aby se co nejvíce snížily počet a intenzita bolestí hlavy. Naučíte se především znát svoji bolest hlavy, jak bolestem hlavy předcházet a také jak lépe je zvládnout a zotavit se z nich, když už i přes Vaše veškeré snahy hlava přece jen zabolí.

 

Co se v ebooku dozvíte a naučíte?

 • naučíte se jak si zmapovat svoji bolest hlavy
 • dozvíte se co vše může Vaši bolest hlavy spouštět a jak tyto spouštěče rozpoznat. Rozpoznání spouštěčů je zcela zásadní pro další možnosti ovlivnění bolestí hlavy, jsou proto podrobně rozpracovány včetně velké kapitoly o potravinových spouštěčích – známých, méně známých i skrytých.
 • dozvíte se jak je to s kávou u bolestí hlavy, kdy nám škodí a kdy naopak prospívá
 • dozvíte se jak je to s čokoládou a jestli je opravdu nutné ji u migrény striktně vyřadit se zvého jídelníčku
 • naučíte se poznávat svoji bolest hlavy a reakce svého těla, tedy budete poznávat sami sebe z jiné stránky. Postupně si vytvoříte ze zkoumání vlastního těla pozitivní návyk. Naučíte se rozpoznat proč Vás hlava bolela, což Vám umožní v budoucnu těmto situacím předejít.
 • součástí je Pracovní sešit kde najdete řadu otázek, které Vás povedou při poznávání svého vzorce bolestí hlavy a pomohou Vám identifikovat Vaše spouštěče. V pracovním sešitu jsou i tabulky k zaznamenávání bolestí hlavy a denních aktivit – jak ve verzi týdenní tak měsíční. Součástí je i dotazník MIDAS a Vizuální analogová škála abyste mohli sledovat v čase změny Vaší bolesti hlavy.
 • můžete si stanovit svůj vzorec bolesti hlavy, s kterým pak dále budete moci pracovat
 • účinný strategický plán se skládá jednak z eliminace Vašich provokačních faktorů a dále z úpravy životního stylu
 • naučíte se jak pracovat se svými spouštěči hlavy, jak je postupně vyloučit ze svého života nebo jak je obejít - eBook obsahuje řadu praktických tipů ke každému konkrétnímu spouštěči
 • najdete zde typy k úpravě životního stylu u bolestí hlavy
 • typy k úpravě jídelníčku u bolestí hlavy - co jíst a co naopak ne
 • typy ke cvičení – vhodné druhy sportu a co dělat aby hlava po cvičení nebolela
 • typy pro lepší spánek
 • typy ke zvládání stresu
 • najdete zde typy na vitamíny a přírodní produkty, které Vám mohou pomoci u bolestí hlavy
 • najdete zde i typy, které na první pohled (ale pouze na ten) s bolestí hlavy nesouvisí, jako doporučení na zvýšení imunity či dechová cvičení
 • najdete zde také typy pro akutní řešení, tedy co dělat když už hlava zabolí, včetně akupresurních bodů
 • vytvoříte si svoji vlastní strategii jak zvládnout právě tu svoji bolest hlavy
 • ke sledování Vašich pokroků Vám poslouží Pracovní sešit


Aktualizace ebooku zdarma

 • stále se vzdělávám, chodím na kurzy a semináře, čtu další knihy, mám nové nápady, dozvídám se nové věci a ráda se o ně budu i v budoucnu s Vámi dělit.


Cena eboku je 450 Kč.

 

 

EBOOK OBJEDNÁTE NA EMAILU

 jaknabolesthlavy@seznam.cz

 

Důležité upozornění. Tento program je unikátním řešením kombinující zkušenosti a znalosti z mé dlouholeté praxe odborné lékařky a nových alternativních řešení, která se nám nabízejí. Program ale v žádném případě nenahrazuje odborné lékařské vyšetření, stanovení diagnózy, ani lékařskou péči. Pokud máte časté bolesti hlavy a neprošli jste lékařským vyšetřením, je nutné toto vyšetření absolvovat.