JAK NA BOLEST HLAVY pro děti a dospívající

 

Bolesti hlavy jsou u dětí velmi časté a negativně zasahují do života dítěte – do jeho školních i mimoškolních aktivit, ale nepřímo zasahují i do života celé rodiny. Vzhledem k dopadu bolesti na dětský organizmus, je třeba bolest dítěte aktivně řešit.

Bolesti  hlavy u dětí mají od dospělých řadu odlišností. U dětí se vyskytují častěji migrény, než tenzní typ bolestí hlavy, mají odlišný průběh ataky bolesti hlavy u migrény, jiné provokační faktory (spoušťeče) bolesti hlavy a také možnosti léčby. V dětství se rovněž vyskytují jednotky, které jsou  zcela specifické pro dětský věk a v dospělosti se (téměř) nevyskytují, jako např. syndrom cyklického zvracení. U dětí, zejména nejmladších, jsou i rozdílné varovné příznaky naznačující sekundární typ bolesti hlavy.

I v přístupu k dětské bolesti hlavy, je třeba brát v úvahu, že každé dítě je jedinečné a tak má stejně jedinečnou i bolest hlavy a především její vlastní vnímání. Stejně jako u dospělých je i u dětí důležité dokonale poznat individuální bolest hlavy a dle toho nastavit vlastní plán jak snížit výskyt  bolestí hlavy v jeho životě.

Informace v ebooku Vás proto povedou k lepšímu pochopení bolesti hlavy Vašeho dítěte, k odkrytí provokačních faktorů jeho bolestí hlavy a možnostmi jak je odstranit.

Ebook je prakticky rozdělen na 4 části - jednak z důvodu probíraných témat a také přehlednosti. V první části se dozvíte veškeré informace o bolestech hlavy, které potřebujete znát. Jaké jsou typy bolestí hlavy, jak probíhá ataka, na co si dát pozor, jaké jsou současné možnosti vyšetření a léčby, jaké jsou odlišnosti migrén u dětí a proč je migréna u dětí často špatně diagnostikována a podceňována. Dozvíte se také specifika dětské bolesti a proč by měla být léčena. Jsou zde shrnuté i varovné příznaky u bolestí hlavy, které jsou důvodem k lékařskému vyšetření a není je radno podceňovat. Druhá část ebooku je nejobsáhlejší a zde jsou vysvětleny nefarmakologické přístupy jak z dlouhodobého hlediska - co dělat aby hlava bolela čím dál méně, tak i z krátkodobého hlediska - tedy co dělat když už hlavy zabolí. Třetí a čtvrtá část ebooku jsou čistě dobrovolné. V třetí části najdete tabulky a škály týkající se bolestí hlavy. Čtvrtá část je pracovní sešit, kde je systém otázek, které Vás mohou blíže navést a rovněž tabulky k zapisování. Je jen na Vás jak s ebookem naložíte, lze ho přečíst a i tak získáte spoustu informací, nebo můžete i více pracovat a udělat si v bolestech hlavy jasno.

Ebook je zaměřený na nefarmakologické postupy, tedy jak zvládnout bolest hlavy bez pomocí léků. Jejich užívání však nevylučuje ani nezakazuje, naopak při zavedení principů do svého života může vést k postupnému snížení potřeby léků proti bolestem hlavy.

Ebook neslibuje a ani nemůže slíbit „zázračné vyléčení“. Provede Vás však návody a postupy tak, aby se co nejvíce snížily počet a intenzita bolestí hlavy. Naučíte se především znát bolest hlavy Vašeho dítěte, jak bolestem hlavy předcházet a také jak lépe je zvládnout a zotavit se z nich, když už i přes Vaše veškeré snahy hlava přece jen zabolí.


Co se v ebooku dozvíte a naučíte?

 • dostanete komplexní informace o dětských bolestech hlavy
 • naučíte se jak zmapovat bolest hlavy Vašeho dítěte
 • dozvíte se co vše může bolest hlavy spouštět a jak tyto spouštěče rozpoznat. Rozpoznání spouštěčů je zcela zásadní pro další možnosti ovlivnění bolestí hlavy, jsou proto podrobně rozpracovány včetně velké kapitoly o potravinových spouštěčích – známých, méně známých i skrytých.
 • dozvíte se jak je to s čokoládou a jestli je opravdu nutné ji u migrény striktně vyřadit z jídelníčku
 • naučíte se rozpoznat proč Vaše dítě hlava bolela, což Vám umožní v budoucnu těmto situacím předejít
 • součástí je Pracovní sešit kde najdete řadu otázek, které Vás povedou při poznávání bolestí hlavy a pomohou Vám identifikovat spouštěče. V pracovním sešitu jsou i tabulky k zaznamenávání bolestí hlavy a denních aktivit – jak ve verzi týdenní tak měsíční. Součástí je i dotazník PedMIDAS a Vizuální analogová škála abyste mohli sledovat v čase změny bolesti hlavy.
 • můžete si stanovit vlastní vzorec bolesti hlavy, s kterým pak dále budete moci pracovat
 • účinný strategický plán se skládá jednak z eliminace provokačních faktorů a dále z úpravy životního stylu
 • naučíte se jak pracovat se spouštěči hlavy, jak je postupně vyloučit ze života nebo jak je obejít - eBook obsahuje řadu praktických tipů ke každému konkrétnímu spouštěči
 • najdete zde typy k úpravě životního stylu u bolestí hlavy, zejména typy k úpravě jídelníčku a ke cvičení
 • najdete zde typy na vitamíny a přírodní produkty, které mohou pomoci u bolestí hlavy
 • najdete zde také typy pro akutní řešení, tedy co dělat když už hlava zabolí
 • vytvoříte si vlastní strategii jak zvládnout bolest hlavy u Vašeho dítěte
 • ke sledování pokroků Vám poslouží Pracovní sešit


Aktualizace ebooku zdarma

 • stále se vzdělávám, chodím na kurzy a semináře, čtu další knihy, mám nové nápady, dozvídám se nové věci a ráda se o ně budu i v budoucnu s Vámi dělit.


Cena ebooku je 500 Kč.

 

 

OBJEDNÁNÍ EBOOKU NA EMAILU

jaknabolesthlavy@seznam.cz

 

 

Důležité upozornění. Tento program je unikátním řešením kombinující zkušenosti a znalosti z mé dlouholeté praxe odborné lékařky a nových alternativních řešení, která se nám nabízejí. Program ale v žádném případě nenahrazuje odborné lékařské vyšetření, stanovení diagnózy, ani lékařskou péči. Pokud máte časté bolesti hlavy a neprošli jste lékařským vyšetřením, je nutné toto vyšetření absolvovat.