Poznejte svoji bolest hlavy a poznáte i svoje řešení!

JAK NA BOLEST HLAVY- program pro dospělé

Tak jako jsme každý jedinečný, tak stejně jedinečná je i naše bolest hlavy. Proto je pro Vás tak důležité dokonale poznat právě tu svoji bolest hlavy a dle toho si nastavit svůj vlastní plán jak snížit výskyt svých bolestí hlavy ve svém životě.

Tento program proto slouží k tomu, abyste se naučili aktivně pracovat se svojí bolestí hlavy, četli lépe signály svého těla, naučili se rozpoznat spouštěče Vaší bolesti hlavy a naučili se s nimi pracovat a eliminovat je ze svého života.

Program se skládá ze 2 částí, které na sebe navazují a je takto rozdělen zcela záměrně, abyste měli dostatek času projít si první fází a hlavně abyste ji „neošidili“. V první části obdržíte eBook a Pracovní sešit, následně za 3 týdny dostanete eBook a Pracovní sešit z druhé části. První část slouží k tomu, abyste se důkladně seznámili se svojí bolestí hlavy a mohli s ní následně dále pracovat, druhá část pak obsahuje návody jak vytvořit dlouhodobou strategii ke zvládnutí Vaší bolesti hlavy a také tipy pro to co dělat když už hlava zabolí.

Program je zaměřený na nefarmakologické postupy, tedy jak zvládnout bolest hlavy bez pomocí léků. Jejich užívání však nevylučuje ani nezakazuje, naopak při zavedení principů do svého života může vést k postupnému snížení potřeby léků proti bolestem hlavy.

Program neslibuje a ani nemůže slíbit „zázračné vyléčení“. Zejména migréna je chronické celoživotní onemocnění. Provede Vás však návody a postupy tak, aby se co nejvíce snížily počet a intenzita bolestí hlavy. Naučíte se především znát svoji bolest hlavy, jak bolestem hlavy předcházet a také jak lépe je zvládnout a zotavit se z nich, když už i přes Vaše veškeré snahy hlava přece jen zabolí. Program vyžaduje Vaši aktivní účat, výsledkem Vaší snahy však bude ústup bolestí hlavy a tím pádem zlepšení kvality života ve všech rovinách, což za trochu práce a snahy jistě stojí.

Co se v programu dozvíte a naučíte?

 

1. část

 

jako první krok musíte porozumět vlastnímu tělu i zvláštnostem Vaší bolesti hlavy

 • naučíte se jak si zmapovat svoji bolest hlavy
 • dozvíte se co vše může Vaši bolest hlavy spouštět a jak tyto spouštěče rozpoznat. Rozpoznání spouštěčů je zcela zásadní pro další možnosti ovlivnění bolestí hlavy, jsou proto dopodrobna rozpracovány včetně velké kapitoly o potravinových spouštěčích – známých, méně známých i skrytých.
 • dozvíte se jak je to s kávou u bolestí hlavy, kdy nám škodí a kdy naopak prospívá
 • dozvíte se jak je to s čokoládou a jestli je opravdu nutné ji u migrény striktně vyřadit se zvého jídelníčku
 • naučíte se poznávat svoji bolest hlavy a reakce svého těla, tedy budete poznávat sami sebe z jiné stránky. Postupně si vytvoříte ze zkoumání vlastního těla pozitivní návyk. Naučíte se rozpoznat proč Vás hlava bolela, což Vám umožní v budoucnu těmto situacím předejít.
 • součástí je Pracovní sešit kde najdete řadu otázek, které Vás povedou při poznávání svého vzorce bolestí hlavy a pomohou Vám identifikovat Vaše spouštěče. V pracovním sešitu jsou i tabulky k zaznamenávání bolestí hlavy a denních aktivit – jak ve verzi týdenní tak měsíční. Součástí je i dotazník MIDAS a Vizuální analogová škála abyste mohli sledovat v čase změny Vaší bolesti hlavy.
 • na konci 1. části budete mít stanovený svůj vzorec bolesti hlavy, s kterým pak dále budete moci pracovat v 2. části

2. část

 

jako druhý krok si musíte vybudovat svůj vlastní strategický plán ke zvládnutí svojí bolesti hlavy

 • účinný strategický plán se skládá jednak z eliminace Vašich provokačních faktorů a dále z úpravy životního stylu
 • naučíte se jak pracovat se svými spouštěči hlavy, jak je postupně vyloučit ze svého života nebo jak je obejít - eBook obsahuje řadu praktických tipů ke každému konkrétnímu spouštěči
 • najdete zde tipy k úpravě životního stylu u bolestí hlavy
 • tipy k úpravě jídelníčku u bolestí hlavy - co jíst a co naopak ne
 • tipy ke cvičení – vhodné druhy sportu a co dělat aby hlava po cvičení nebolela
 • tipy pro lepší spánek
 • tipy ke zvládání stresu
 • najdete zde tipy na vitamíny a přírodní produkty, které Vám mohou pomoci u bolestí hlavy
 • najdete zde i tipy, které na první pohled (ale pouze na ten) s bolestí hlavy nesouvisí, jako doporučení na zvýšení imunity či dechová cvičení
 • najdete zde také tipy pro akutní řešení, tedy co dělat když už hlava zabolí, včetně akupresurních bodů
 • vytvoříte si svoji vlastní strategii jak zvládnout právě tu svoji bolest hlavy
 • ke sledování Vašich pokroků Vám poslouží Pracovní sešit

Bonusy zdarma

BOLESTI HLAVY – eBook o všem co potřebujet vědět o bolestech hlavy

 • v tomto eBooku jsou shrnuty všechny medicínské informace o primárních a sekundárních bolestech hlavy, varovných příznacích, léčbě bolestí hlavy, tak abyste je měli všechny dostupné na jednom místě a nemuseli dohledávat informace jinde. Jsou zde i praktické tipy a zejména upozornění na co si dát u jednotlivých typů bolesti hlavy pozor
 • tento eBook doporučuji přečíst jako první a až na něj navázat první částí programu

AKTUALIZACE eBooků

 • stále se vzdělávám, chodím na kurzy a semináře, čtu další knihy, mám nové nápady, dozvídám se nové věci a ráda se o ně budu i v budoucnu s Vámi dělit

Vydejte se na cestu ke zdraví !

PŘIHLÁSIT SE DO PROGRAMU

JAK NA BOLEST HLAVY - program pro děti a dospívající

Tento program se pro Vás připravuje. Bude mít stejnou strukturu jako program pro dospělé, ale bude upravený pro specifické potřeby dětí a dospívajících.

POMÓÓÓC BOLÍ MĚ HLAVA! - eBook první pomoci při bolesti hlavy

Tento eBook se pro Vás připravuje. Bude určen pro ty, kteří mají jen občasné bolesti hlavy a nechtějí procházet celým programem, ale bolest hlavy chtějí řešit bez chemických léků. Bude ale určen i pro ty, kteří hledají rychlé řešení – pro ně budou součástí i tipy z domácí lékárničky. Někdy je užití léku na místě, ale je potřeba vědět jak to udělat aby nám lék co nejlépe pomohl.